Переробка відходів виробництва цукру в Україні
Під час обробки цукрового буряку у цукровій промисловості утворюються значні обсяги відходів, таких як жом, рафінадна патока та дифузні води. Ці матеріали містять різноманітні амінокислоти та азотисті речовини, що робить їх цінною сировиною для створення комбікорму. Проте для використання їх в якості кормів потрібна ефективна переробка відходів цукрової промисловості, особливо враховуючи, що вони можуть становити значний частку в загальній масі сировини (до 83%).
Відходи цукрового виробництва мають великий потенціал як кормова сировина для тварин, але їх головною проблемою є швидка псування та скисання. Обладнання від компанії BIOsmartex дозволяє проводити комплексну переробку цих відходів, включаючи сушіння, подрібнення та пресування. Це підвищує тривалість зберігання перероблених матеріалів зі 24 годин до 6 місяців і більше. Такі кроки сприяють зниженню логістичних витрат на транспортування, розширюють ринки збуту та забезпечують ефективне використання відходів у виробництві комбікормів.
Переробка відходів виробництва цукру в Україні є важливим питанням, оскільки на кожному етапі утворюється велика кількість побічної продукції:
- більше ніж 80% — буряковий жом;
- до 5% — рафінадна меляса;
- 10% — фільтраційний осад.
Утилізація відходів цукрової промисловості в Україні є важливим питанням, проте більш раціональним рішенням буде переробка цих побічних продуктів. Водночас для кожного різновиду відходів використовуються свої методи та технології.
Як відбувається утилізація відходів цукрових підприємств
У процесі створення цукру, після обробки сировини, залишається бурякове бадилля. Це найбільш простий для утилізації продукт, тому що його можна використовувати як корм для худоби. Він містить шкідливу для тварин щавлеву кислоту, тому бадилля згодовують разом із сіном та спеціальними добавками, наприклад, крейдою. Це дозволяє нейтралізувати негативний вплив кислоти на шлунок худоби.
Утилізація відходів цукрової промисловості в Україні також потрібна для переробки фільтраційного осаду. Здебільшого з нього роблять вапно:
- Продукт спресовують у вигляді цегли, а потім випікають.
- Осад піддають брикетуванню, після чого його кладуть у шахтну піч.
Утилізація відходів цукрових підприємств може передбачати використання фільтраційного осаду як добрива. У ньому містяться карбонат кальцію та велика кількість інших поживних речовин.
Слід зазначити й мелясу, яка застосовується при виготовленні дріжджів, спирту, а також молочної та лимонної кислот. У ній також міститься безліч корисних компонентів, тому цей побічний продукт виробництва часто використовують як добавку до кормів для худоби.
Утилізація цукрового жому в Україні: основна інформація
У буряковому жомі міститься безліч білків, клітковини та мінералів, що дозволяє використовувати його як корм для худоби. Однак для цього продукт потрібно висушити, тому що в ньому міститься дуже багато вологи. Крім того, подібна утилізація цукрового жому в Україні дозволяє застосовувати суху продукцію для одержання пектинового клею.
Утилізація цукрового жому на підприємствах цукрової промисловості займає важливе місце у підтримці відповідного екологічного стану регіону, тому компанією BIOsmartex було розроблено комплексні рішення щодо сушіння, гранулювання та брикетування відходів цукрового виробництва.
Якщо вас цікавить переробка відходів цукрової промисловості, звертайтесь до наших фахівців за персональною консультацією та допомогою з будь-якими питаннями.