Використання відходів плодоовочевого виробництва
У консервній промисловості основну увагу приділяють підвищенню обсягів виробництва, ефективному застосуванню сировини та зниженню відповідних втрат. Переробка відходів плодоовочевої промисловості та сокових заводів дозволяє підвищити як термін зберігання матеріалів, так і вартість кінцевого продукту.
Щоб досягти цієї мети, потрібна правильна переробка відходів виробництва консервів в Україні. Зокрема можна підвищити ефективність використання такої продукції завдяки організації виробництва сушених плодоовочевих відходів. Це здійснюється безпосередньо на консервних підприємствах, після чого сировина поставляється на різні комбікормові заводи.
Переробка відходів виробництва консервів в Україні: що потрібно знати
Існує два основних напрямки для раціонального та ефективного застосування сировини на виробництві:
- Підбір найбільш відповідного методу переробки. Його завдання — звести до мінімуму утворення відходів. Це найважливіший напрямок, оскільки основні витрати підприємства — придбання сировини.
- Організація процесу переробки відходів, що неминуче утворюються під час виробничих процесів. Отримані відходи слід використовувати для створення продовольства чи технічних продуктів.
Зазвичай відходи після переробки це:
- Продукти, які не підходять для створення консервів через невідповідність за формою, розмірами, зрілістю та деякими додатковими параметрами. Наприклад, кабачки діаметром від 70 мм, гачкоподібні огірки і т.п.
- Сировина, яка не підходить для споживання з тих чи інших причин.
Найбільш раціональним способом використання таких продуктів вважається їх переробка. Тобто сушіння овочів, їх соління чи квашення.
Популярне використання відходів плодоовочевого виробництва — отримання різноманітних барвників. Для цього застосовують методи екстракції та дистиляції. Існують також технології, що дозволяють створювати барвники з відходів томатів і буряків.
Використання відходів виробництва соків: особливості процесу
Під час виробництва соків виходить безліч вичавок. Їх можна використовувати у свіжому чи висушеному вигляді, створюючи корм для худоби. А от вичавки, що забродили, не можна давати тваринам, тому їх компостують з гноєм, додаючи вапно. Згодом продукт, що вийшов, застосовується, як добриво для ґрунту.
Не менш поширене використання відходів виробництва соків — одержання з вичавок низки речовин:
- пектинів;
- органічних кислот;
- різноманітних ароматичних речовин;
- желюючих концентратів;
- кормового борошна;
- виннокам'яних кислот;
- олій тощо.
Для отримання комерційної пропозиції на сушильний комплекс для сушіння згаданих вище відходів просимо зв'язатися з нами. Спеціалісти BIOsmartex нададуть вам персональну консультацію щодо запуску, налагодження та сервісного обслуговування обладнання. Те ж саме стосується навчання вашого персоналу для обслуговування технологічних ліній на виробництві.