Обладнання для переробки відходів від BIOsmartex
Сьогодні переробка твердих побутових відходів у паливо є одним з основних питань виробництва. Для утилізації таких продуктів зазвичай використовують спеціальні піролізне устаткування.
Піролізне обладнання для переробки відходів
Піролізна установка — це ефективне обладнання для переробки відходів, за допомогою якого одержують рідке паливо. Воно називається Refuse-Derived Fuel або скорочено RDF-паливо. Це може бути синтетична нафта, піролізний газ чи напівкокс.
Технологічна лінія «під ключ» з переробки твердих побутових відходів (ТПВ) з отриманням відновлюваного джерела енергії — RDF-палива.
Поточна ситуація на ринку переробки ТПВ
Однією з найважливіших проблем, які стоять перед сучасним розвиненим суспільством, є переробка та утилізація постійно зростаючого обсягу відходів, що утворюються самим суспільством.
Норма накопичення твердих побутових відходів (ТПВ) становить 1,5 м³/рік на одну особу в житловому фонді, що при середній насипній щільності ТПВ 0,2 т/м³ становить до 300 кг/рік на 1 особу. Виправити ситуацію допоможе обладнання для виробництва RDF-палива.
Основні завдання
- Сортування поточних ТПВ та полігонних (ті, що вже лежать певний час) із вилученням корисних фракцій (вторинна сировина — пластик, скло, чорні та кольорові метали, паливо RDF).
- Мінімізація залишків «хвостів» переробки.
Ефект від переробки
- Підвищення якості вторинної сировини та RDF-палива, отриманого з відходів.
- Поліпшення санітарного стану.
- Реалізація товарної продукції, одержаної завдяки вже існуючій лінії виробництва RDF-палива в Україні.
- Підвищення обсягів та продуктивності сортування та переробки відходів.
- Уповільнення розширення земельних площ, які займають полігони для захоронення відходів.
- Запобігання загорянням на полігоні, шляхом вилучення горючої фракції та переробки її в RDF-паливо.
- Виробництво RDF-палива в Україні дозволяє збільшити приріст прибутку, який отримується від реалізації вторинної сировини та від підвищення продуктивності сортування та переробки відходів.
Стратегія розвитку діяльності підприємства
Стратегія розвитку підприємства у сфері вторинних ресурсів — створення високотехнологічного комплексного виробництва, що включає збирання, сортування та виробництво з відсортованої вторинної сировини екологічно чистої промислової продукції для різного застосування (кінцевого продукту).
Крім того, переробка твердих побутових відходів у паливо передбачає виготовлення з органічної частки побічних продуктів висококалорійного RDF-пального та реалізацію його споживачам (цементні заводи, ТЕЦ та ін.).
Джерела повернення інвестицій
- Збут вторинної сировини (пластик, скло, метал), що отримується з комерційних і побутових відходів.
- Збут виробленого RDF-палива або спалювання з метою одержання теплової енергії.
- Піролізне обладнання для переробки відходів сприяє скороченню тарифних платежів на поховання ТПВ.
Основні етапи переробки
Етап 1
Лінії виробництва RDF-палива в Україні включають бункер-конвеєр прийому, накопичення та дозованої подачі ТПВ на сепараційний барабан. Він призначений для розриву поліетиленових пакетів, поділу на фракції та транспортування ТПВ на подальшу переробку.
Етап 2
Містить в собі пост ручного сортування та магнітну сепарацію, на етапі якої відокремлюються:
- пластик (ПЕТ пляшка, ПП та ПЕ тара);
- скло;
- чорні та кольорові метали;
- будівельне сміття.
Етап 3
Стадія подрібнення твердих побутових відходів після ручного сортування та магнітної сепарації, що включає шредер і забезпечує на виході фракцію матеріалу меншу за 20-50 мм (залежно від необхідної задачі). Укомплектований дозатором живильником для рівномірної подачі матеріалу на стадію сушіння.
Етап 4
Стадія сушіння твердих побутових відходів забезпечує зниження вологості подрібненого продукту для подальшої переробки.
Обладнання для виробництва RDF-палива має сушильний барабан, який передбачає підключення газоходів від джерела, що виробляється тепловим агентом.
Етап 5
Система пневмотранспорту та молоткова дробарка здійснюють прийом, подрібнення до фракції 5-10 мм та транспортування висушеного та підготовленого RDF-палива на подальшу переробку (пресування, спалювання для отримання теплової енергії тощо).
Виробництво RDF-палива в Україні з BIOsmartex
Звертайтеся до наших спеціалістів, якщо вас зацікавило виробництво RDF-палива в Україні. Ми підберемо відповідне обладнання та проконсультуємо вас з усіх питань. Ознайомитись з особливостями технологічного процесу вам допоможе 3D-візуалізація лінії переробки ТПВ з отриманням RDF-палива для подальшої переробки в піролізному устаткуванні.