Утилізація відходів тваринництва в Україні

У процесі роботи птахофабрик утворюються різні побічні продукти, наприклад, курячий послід. На допомогу приходить утилізація відходів тваринництва: гній можна переробити, отримавши у такий спосіб цінну сировину. Підібравши потрібне обладнання та організувавши на виробництві відповідну технологічну лінію, можна раціонально та ефективно утилізувати побічні продукти тваринництва.

Досвід компанії BIOsmartex дозволяє переробляти курячий послід з отриманням високоефективних добрив після сушіння та гранулювання. Автоматизовані системи подачі курячого посліду у твердопаливні котельні дозволяють рівномірно дозувати його на твердопаливні котли, призначені для спалювання курячого посліду.

Враховуючи специфіку цього матеріалу та агресивне середовище, компанія BIOsmartex виробляє обладнання з робочими поверхнями, які виготовляються зі зносостійких матеріалів і покриваються спеціальними поліуретановими сумішами для збільшення терміну експлуатації.

Як отримують добрива з відходів птахівництва в Україні

Здебільшого екскременти тварин використовують як цінне добриво для ґрунту. Однак у чистому вигляді вони є джерелами забруднення довкілля, тому їх потрібно правильно переробляти.

Утилізація відходів тваринництва в Україні може здійснюватися у такі способи:

 • Компостування. Переробка передбачає використання різних технічних засобів та безлічі компонентів, що сприяють зменшенню вологості продуктів — торф, солома тощо. Завдяки цьому виходить високоякісний біогумус.
 • Вермікультура. Для переробки побічних продуктів використовуються каліфорнійські та інші черви. Це дозволяє знизити обсяг відходів, отримати кормовий білок і покращити родючість ґрунтів, оброблених отриманим добривом.
 • Біопаливо. Правильне гранулювання курячого посліду в Україні дозволяє отримувати ефективні види пального. Їх можна реалізовувати третім особам або використовувати безпосередньо для потреб підприємства.

Як виконується гранулювання курячого посліду

Переробка курячого посліду на добрива в Україні здійснюється в кілька етапів:

 • Накопичення, компостування та обробка продукції. Під час цих процесів можна використовувати біокаталізатори та пробіотики, що прискорюють розкладання органічних сполук у посліді.
 • Гранулювання курячого посліду передбачає обов'язкове просушування сировини. Оптимальний рівень вологості — 12-14%. Згодом масу подрібнюють до отримання необхідної фракції.
 • Створюються пелети за допомогою спеціального гранулятора, де продукція ущільнюється та пресується.
 • Готовий гранулят охолоджують до температури довкілля.
 • Отримані добрива з відходів птахівництва в Україні фасують, а потім залишають на зберігання в сухому приміщенні, що провітрюється.

Чим вигідна переробка курячого посліду на добрива в Україні

Гранулювання курячого посліду в Україні є ефективним способом переробки відходів тваринництва. Отримані пелети мають багато переваг:

 • Гранули можуть зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх властивостей.
 • Транспортація такої продукції порівняно проста та економічна.
 • Гранулят вбирає вологу після дощів, а потім передає її рослинам, коли ґрунт пересихає.
 • Користуватися продукцією легше, ніж використовувати мінеральні добрива, які потребують дозування.
 • Гранули розкладаються поступово, тому рослини отримують тривале підживлення.
 • Курячий послід має високу зольність. Тобто спалювання пелет допомагає вирішити одночасно три завдання: опалення підприємства, утилізація відходів, а також удобрення ґрунту за допомогою утвореної золи.

Якщо вас зацікавила утилізація відходів тваринництва в Україні, звертайтеся до BIOsmartex. Наші спеціалісти підберуть обладнання та проконсультують вас на тему організації технологічної лінії на підприємстві. Для вирішення першочергових завдань із переробки відходів тваринництва просимо зв'язатися з нами.

Зворотний дзвінок