Утилізація відходів тваринництва в Україні

У процесі роботи птахофабрик утворюються різноманітні побічні продукти, зокрема курячий послід. Ефективний підхід до утилізації відходів тваринництва полягає в їх переробці, що дозволяє отримати цінну сировину. Завдяки відповідному обладнанню та організації технологічної лінії можна раціонально та ефективно утилізувати побічні продукти тваринництва.

Компанія BIOsmartex має великий досвід у переробці курячого посліду з метою отримання високоефективних добрив. Їх технологія включає сушіння та гранулювання, що дозволяє отримати якісні кінцеві продукти. Автоматизовані системи подачі курячого посліду у твердопаливні котельні забезпечують рівномірне дозування на твердопаливні котли, які спалюють цей матеріал.

Оскільки курячий послід може бути агресивним для обладнання, компанія BIOsmartex враховує це при виробництві. Обладнання виготовляється зі зносостійких матеріалів та покривається спеціальними поліуретановими сумішами, що забезпечують довговічність та надійність у роботі.

Як отримують добрива з відходів птахівництва в Україні

Здебільшого екскременти тварин використовують як цінне добриво для ґрунту. Однак у чистому вигляді вони є джерелами забруднення довкілля, тому їх потрібно правильно переробляти.

Утилізація відходів тваринництва в Україні може здійснюватися у такі способи:

 • Компостування. Переробка передбачає використання різних технічних засобів та безлічі компонентів, що сприяють зменшенню вологості продуктів — торф, солома тощо. Завдяки цьому виходить високоякісний біогумус.
 • Вермікультура. Для переробки побічних продуктів використовуються каліфорнійські та інші черви. Це дозволяє знизити обсяг відходів, отримати кормовий білок і покращити родючість ґрунтів, оброблених отриманим добривом.
 • Біопаливо. Правильне гранулювання курячого посліду в Україні дозволяє отримувати ефективні види пального. Їх можна реалізовувати третім особам або використовувати безпосередньо для потреб підприємства.

Як виконується гранулювання курячого посліду

Переробка курячого посліду на добрива в Україні здійснюється в кілька етапів:

 • Накопичення, компостування та обробка продукції. Під час цих процесів можна використовувати біокаталізатори та пробіотики, що прискорюють розкладання органічних сполук у посліді.
 • Гранулювання курячого посліду передбачає обов'язкове просушування сировини. Оптимальний рівень вологості — 12-14%. Згодом масу подрібнюють до отримання необхідної фракції.
 • Створюються пелети за допомогою спеціального гранулятора, де продукція ущільнюється та пресується.
 • Готовий гранулят охолоджують до температури довкілля.
 • Отримані добрива з відходів птахівництва в Україні фасують, а потім залишають на зберігання в сухому приміщенні, що провітрюється.

Чим вигідна переробка курячого посліду на добрива в Україні

Гранулювання курячого посліду в Україні є ефективним способом переробки відходів тваринництва. Отримані пелети мають багато переваг:

 • Гранули можуть зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх властивостей.
 • Транспортація такої продукції порівняно проста та економічна.
 • Гранулят вбирає вологу після дощів, а потім передає її рослинам, коли ґрунт пересихає.
 • Користуватися продукцією легше, ніж використовувати мінеральні добрива, які потребують дозування.
 • Гранули розкладаються поступово, тому рослини отримують тривале підживлення.
 • Курячий послід має високу зольність. Тобто спалювання пелет допомагає вирішити одночасно три завдання: опалення підприємства, утилізація відходів, а також удобрення ґрунту за допомогою утвореної золи.

Якщо вас зацікавила утилізація відходів тваринництва в Україні, звертайтеся до BIOsmartex. Наші спеціалісти підберуть обладнання та проконсультують вас на тему організації технологічної лінії на підприємстві. Для вирішення першочергових завдань із переробки відходів тваринництва просимо зв'язатися з нами.

Зворотний дзвінок