Утилізація відходів спиртового виробництва в Україні

Під час виготовлення пива утворюється багато побічної продукції. Йдеться про барду — суспензію коричневого чи сірого кольору, відходи спиртового виробництва. Вихід становить близько 13 літрів на 1 літр спирту. У чистому вигляді ця речовина викликає забруднення навколишнього середовища, тому переробка післяспиртової барди є важливим етапом виробництва на будь-якому підприємстві.

Пивоварна та спиртова барда є чудовим кормом для тварин. Правильна переробка таких відходів дозволяє підприємству отримувати додатковий прибуток від їх реалізації, а обладнання компанії BIOsmartex дозволяє підвищити термін зберігання завдяки зниженню вологості та пресуванню, що уповільнює процеси псування.

Після переробки таких відходів вартість продукту значно зростає. Строк окупності обладнання для сушіння та пресування пивної та спиртової барди відбувається відносно швидко (залежно від продуктивності лінії).

Утилізація відходів виробництва пива в Україні: нюанси процедури

Найчастіше барду застосовують як сировину для створення тваринного корму. У ній міститься велика кількість білка, вуглеводів, клітковини та багатьох інших мікроелементів. Ці відходи виробництва не використовуються у чистому вигляді, оскільки рідина дуже швидко псується, а транспортувати її невигідно з економічної точки зору.

Через це утилізація відходів спиртового виробництва в Україні потребує застосування низки технологій та високоякісного обладнання. Це можуть бути роторні насоси, подрібнювачі, шредери та сепаратори.

Основною проблемою підприємств, що займаються виробництвом спирту, є утилізація післяспиртової барди. Існують такі рішення:

  • Вивіз побічного продукту на очисні споруди. З ними слід укласти відповідний договір.
  • Зведення власної очисної споруди.
  • Використання лінії переробки барди.

Вигода від співпраці з очисними спорудами залишається сумнівною для багатьох підприємств, тому найбільш раціональною буде повна переробка післяспиртової барди.

Як здійснюється утилізація післяспиртової барди

Найефективніша утилізація післяспиртової барди — створення сухого продукту з рівнем вологості трохи більше ніж 9%. У такому вигляді його можна зберігати до 6 місяців, а початковий обсяг продукції скорочується у 8 разів.

Висушені відходи є кормовою добавкою, в якій є до 35% сирого протеїну. Продукцію можна успішно реалізувати на тваринницькому ринку та отримати фінансову вигоду.

Утилізація відходів виробництва пива в Україні має такий вигляд:

  • Барду сушать за допомогою спеціального устаткування за температури до +80 °C. Теплоносієм є пара, яка не руйнує білок, що міститься у відходах.
  • Продукцію випарюють вакуум-випарними установками. Під час цього процесу утворюється конденсат. Його можна використовувати, наприклад, для промивання обладнання.
  • Готовий продукт вивантажують у спеціальну ємність за допомогою шнекового транспортера.

Це лише приклад схеми переробки барди. Якщо ви хочете отримати персональну консультацію, звертайтеся до фахівців BIOsmartex, які знайдуть ефективне рішення для вашого виробництва.

Зворотний дзвінок