Використання відходів олійно-жирового виробництва
Виробництво олійно-жирової продукції супроводжується утворенням різних видів відходів, таких як макуха та шрот. Ці відходи мають великий потенціал використання, особливо в комбікормовій промисловості, завдяки вмісту корисних речовин. Крім того, вони знаходять своє застосування у кондитерській та фармацевтичній галузях.
Однак важливим аспектом для підприємств є ефективна переробка промислових масложирових відходів. Якщо ви шукаєте оптимальне рішення в цьому питанні, наші спеціалісти з компанії BIOsmartex готові надати вам персональну консультацію та допомогти вибрати відповідне обладнання.
Як здійснюється переробка промислових масложирових відходів
Найчастіше при виробництві олійно-жирової промисловості утворюються побічні продукти: лушпиння, жирові погони дезодорації та соапсток, які гарно підходять для використання в кормових цілях. Однак для деяких відходів можна підібрати раціональніше застосування.
Одним з таких продуктів є плодова оболонка насіння соняшнику — лушпиння. Її спалювання завдає шкоди навколишньому середовищу, тому на виробництві лушпиння частіше використовують як наповнювач при створенні певних будматеріалів. Для цього є кілька підстав:
- Лушпиння, на відміну від тирси, не має додаткових домішок на кшталт піску чи пилу.
- У складі лушпиння немає розчинних цукрів, які можуть негативно вплинути на затвердіння будматеріалів.
- При використанні лушпиння знижуються матеріаломісткість та ціна будматеріалів, досягається економія енергоресурсів.
Водночас таке використання відходів масложирового виробництва не єдиний доступний варіант. Лушпиння соняшника також можна застосовувати як паливо.
Переробка промислових олійно-жирових відходів: паливо з лушпиння соняшника
Сьогодні як паливо для твердопаливних котлів широко використовуються брикети з відходів сільського виробництва. Якісне пресування лушпиння соняшника в Україні дозволяє підприємствам отримати готові до застосування паливні брикети з лушпиння. Їх формування здійснюється виключно за рахунок тиску. Використовувати додаткові сполучні елементи не потрібно, тому що з лушпиння виділяється лігнін. Ця речовина надає міцності брикету.
Лушпиння соняшника є прекрасним альтернативним паливом, яке дозволяє підприємствам скорочувати свої потреби в природному газі. Лінії обладнання BIOsmartex забезпечують гарне пресування лушпиння, а твердопаливні котельні дозволяють його спалювати та отримувати гарячу воду та пару для потреб власного виробництва.
Якщо вхідний матеріал має вологість нижчу за 15%, лінія гранулювання чи брикетування не вимагає стадії сушіння: у цьому разі сировина відразу подається на подрібнення до однорідної фракції та пресується.
Потрібно окремо згадати про тривалість горіння брикетів. Вони генерують дуже багато тепла, тому що можуть тліти протягом 6 годин. Саме тому пресування лушпиння соняшника в Україні сьогодні особливо затребуване на підприємствах.
Для отримання додаткової інформації та підготовки технічних рішень, будь ласка, зв'яжіться з нами.