Використання відходів олійно-жирового виробництва

На різних стадіях виробництва олійно-жирової продукції утворюються різні відходи, наприклад, макуха та шрот. Вони широко застосовуються при виготовленні комбікорму, оскільки містять багато корисних речовин. Крім того, вони можуть використовуватися в кондитерському та фармацевтичному виробництвах.

Важливим питанням для підприємств є переробка промислових олійно-жирових відходів. Якщо вам потрібно підібрати найефективніше рішення, звертайтеся до нас. Спеціалісти BIOsmartex нададуть вам персональну консультацію та допоможуть з вибором необхідного обладнання.

Як здійснюється переробка промислових олійно-жирових відходів

Найчастіше при виробництві олійно-жирової промисловості утворюються побічні продукти: лушпиння, жирові погони дезодорації та соапсток, які гарно підходять для використання в кормових цілях. Однак для деяких відходів можна підібрати раціональніше застосування.

Одним з таких продуктів є плодова оболонка насіння соняшнику — лушпиння. Її спалювання завдає шкоди навколишньому середовищу, тому на виробництві лушпиння частіше використовують як наповнювач при створенні певних будматеріалів. На це є кілька підстав:

  • Лушпиння, на відміну від тирси, не має додаткових домішок на кшталт піску чи пилу.
  • У складі лушпиння немає розчинних цукрів, які можуть негативно вплинути на затвердіння будматеріалів.
  • При використанні лушпиння знижуються матеріаломісткість та ціна будматеріалів, досягається економія енергоресурсів.

Водночас таке використання відходів олійно-жирового виробництва не єдиний доступний варіант. Луску соняшника також можна застосовувати як паливо.

Переробка промислових олійно-жирових відходів: паливо з лушпиння соняшника

Сьогодні як паливо для твердопаливних котлів широко застосовуються брикети з відходів сільського виробництва. Якісне пресування лушпиння соняшника в Україні дозволяє підприємствам отримати готові до застосування паливні брикети з лушпиння. Їх формування здійснюється виключно за рахунок тиску. Використовувати додаткові сполучні елементи не потрібно, тому що з лушпиння виділяється лігнін. Ця речовина надає міцності брикету.

Лушпиння соняшника є прекрасним альтернативним паливом, яке дозволяє підприємствам скорочувати свої потреби в природному газі. Лінії обладнання BIOsmartex забезпечують гарне пресування лушпиння, а твердопаливні котельні дозволяють його спалювати та отримувати гарячу воду та пару для потреб власного виробництва.

Якщо вхідний матеріал має вологість нижчу за 15%, лінія гранулювання чи брикетування не вимагає стадії сушіння: у цьому разі сировина відразу подається на подрібнення до однорідної фракції та пресується.

На окрему згадку заслуговує тривалість горіння брикетів. Вони генерують дуже багато тепла, тому що можуть тліти протягом 6 годин. Саме тому пресування лушпиння соняшника в Україні сьогодні особливо затребуване на підприємствах.

Для отримання додаткової інформації та підготовки технічних рішень, будь ласка, зв'яжіться з нами.

Зворотний дзвінок